Анагліф, стереопари.

 3D на Вашому моніторі можна дивитись прямо зараз, не потрібні окуляри і дорога апаратура.

Останнім часом все більше обертів набирає розвиток технологій перегляду об’ємних зображень. Хоча методи досить давні, та все ж корпораціям потрібно пропонувати споживачам нові продукти з підтримкою більших можливостей. Ось і витягли притрушену пилом, стару можливість перегляду зображень та відео в об’ємі на звичайних, пласких екранах. Цю технологію назвали "3D" і намагаються нам продати 3D-телевізори, 3D-фотоапарати та навіть набрали популярності сеанси перегляду фільмів в форматі "3D".

Апаратура, яка має можливість відтворювати об’ємний контент в домашніх умовах, наразі є досить дорогою, багато потенційних покупців не наважуються її купувати, оскільки незнайомі з стереоефектом, лякає ціна, незручність у використанні окулярів, відсутність широкого вибору мультимедійного контенту на цей момент і т.п.

Ця стаття покликана ознайомити з стереоефектом, не вкладаючи ні копійки. Щоб задуматись про доцільність допуску технологій "3D" в наші квартири. Ви опануєте метод перегляду об’ємних зображень та відео на звичайному моніторі і навіть без спеціальних окулярів.


Теорія.

Існує два безкоштовних методи перегляду об’ємних картинок в домашніх умовах:

а) Стереопари і як їх переглядати.

Людина бачить предмет з різних ракурсів, правим та лівим оком, візуальна інформація з обох надходить в мозок людини і формує ефект об’єму.

Стереопара - це картинка, яка складається з двох зображень, знятих з різних ракурсів, і якщо сумістити ці картинки перехресним поглядом, то виникає ефект об’єму. Ефект дуже сильний, повноколірний, єдиний мінус - картинка порівняно невеличка, оскільки монітор мусить вмістити дві половинки зображення - праву і ліву.

                         Як побачити об’ємну картинку? (перехресний погляд):

Наше завдання - дивитись на ліву половину стереопари правим оком, а на праву лівим відповідно. Це не так тяжко, як здається одразу.



1. Відкрити стереопару.
2. Розташуватись на дистанції 80 - 100 см. від монітору, перпендикулярно до центру стереопари.
3. Простягнути руку вперед, фокусуючи погляд на вказівному пальці.
4. Повільно наближувати палець до носу, постійно фокусуючись на ньому. На картинки звертаємо увагу тільки бічним поглядом.
5. Картинка почне двоїтись ( не фокусуватись на ній, не звертати уваги! ) Коли палець буде приблизно на відтані 30 см. до носа, ви помітите бічним поглядом, що зображень стало три.
6. Спробуйте сфокусувати погляд тільки(!) на середньому, уявному зображенні. Добре сфокусувавшись, через кілька секунд, ви побачите об’єм. головне бути спокійним і не звертати уваги на бічні картинки.

За півгодини тренувань ви зможете і без пальця, інтуїтивно переглядати стереопари.

Метод потребує спокою та терпіння на початкових стадіях засвоєння.

Ось зручна стереопара для тренувань початківців. Біла точка допоможе правильно сумістити зображення і сфокусуватись на центральному:

     Щоб збільшити, клацніть на зображення.



b) Анагліф.

Для цього методу потрібні окуляри, які дуже просто виготовити дома.

Анагліфна картинка уявляє з себе зображення вже суміщених ракурсів, проте в різних кольорових каналах. Тому це зображення вимагає різних кольорових фільтрів для кожного ока. Зазвичай використовують червоно-блакитні окуляри.
Просторовий ефект дуже сильний, на весь екран. Деколи виникає враження, що предмети виглядають далеко поза екран.
Мінус - неповна передача кольорів, подвоєння предметів при неякісній картинці і окулярах.

Що потрібно для виготовлення простих "окулярів", які зможуть дати принаймі дотичне враження від стереоефекту?

1. Червоний та блакитний перманентні маркери.
2. Шматок прозорого пластику, з упаковок наприклад. Розміром 15х15см. В нагоді може стати прозорий корпус коробки компакт- дисків, приміром.


Рівномірно розмальовуємо пластик червоним маркером справа і блакитним зліва, як зображено нижче:


Маємо прості окуляри.

Пізніше, якщо зацікавитесь, можна зробити більш технологічно продвинутий варіант з картону та кольорового целофану.

Приклад анагліф-зображення:


No hay comentarios:

Publicar un comentario